Gönüldendir Şikayet -3

Posted 9 Şubat 2011 Çarşamba by ełif мiиeღ
Ercan 1 hafta sonra iyileşmişti. Taburcu olduğunda Gamze'de yanındaydı. Beraber dışarıda yemek yemeğe gittiler, kafede çay içtiler, luna parkta atlı karıncaya bindiler vs... Çok eğleniyorladı beraberken. Gözleri birbirinden hiç ayrılmıyordu, elleri sımsıkı birleşmişti...

Ercan Gamze'yi, yemek götürdüğü amcanın barakasına götürmek istediğini söyledi. Gamze bu teklifi memnuniyetle kabul etti. Buz gibi havada birbirlerine sarılarak yaşlı amcanın barakasının yolunu tuttular.

Vardıklarında içeride kimseyi bulamadılar. Ercan "Bir yere gitmiştir herhalde" diye düşündü. Biraz beklediler ama kimse gelmeyince oradan ayrıldılar.

Aradan bir kaç gün geçti, tekrar gittiler ama yine kimseyi bulamadılar. Ertesi gün bir daha, ertesi gün bir daha, bir daha ve..... Günler geçmesine rağmen yaşlı amca ortalıkta yoktu.

Aradan aylar yıllar geçti. Ercan ve Gamze birbirlerine inanılmaz bir aşk ile bağlandılar. Ercan'sız Gamze, Gamze'siz Ercan olamazdı artık. Tek yürek, tek nefes, tek kalp olmuşlardı...Evlendiler, çocukları oldu. 1'i kız diğeri oğlan... Ama aradan yıllar geçmesine rağmen Ercan'ın kafasında hep soru işareti kaldı.

Amca nerelerdeydi? Öldü mü, yaşıyor mu, ne alemde?..
Ercan'ın yaşlı amcaya yemek götürdüğü gün, kafasını kaldıracak takati yoktu, çünkü hiç ummadığı birinden kazık yemişti. Ercan'a yanlış yapılmıştı. Yolda yürürken içinden geçiriyordu bu sözleri "Vur toprağa!.. Kaz dedi !.. "Söz sana" , "Yaz" dedi !. Yazdım, toprağı kazdım, tırnaklarımla kazıdım ama sözünü tutmadı. Ferasetim kalmadı sanırım. İnanmak istedim son bir kez bir insana. Sadece son bir kez daha. Uzun süredir yapmadığım bir şeydi inanmak, sadece herhangi bir insana inanmak.."

Derin bir mevzu idi bu lakin Ercan'ın gözü dönmüştü, yemekleri yaşlı amcaya bıraktıktan sonra gidip o meçhul şahıstan hesap soracaktı. O şahsın yanına gittiğinde o hatunu, aşık olacağı Gamze'yi görecekti. Yine birbirlerine aşık olacaklardı fakat o meçhul şahıs yüzünden hiç birleşemeyeceklerdi. Bankta uzun uzun düşünürken birden yaşlı teyze geldi, kafasını bulandırdı, başka bir şeye yöneltti ve Ercan'ın yolunu değiştirmesini sağladı. Aslında kaderini...


Yaşlı amca ve teyze nerde ?
Yaşlı amca ve teyze şimdi yukarıdan gençliklerine bakıyorlar. Tanrı onlara bu büyük aşk için son kez dünyaya gelip kaderlerini değiştirme şansını vermişti.. Yaşlı amcanın adı Ercan, yaşlı teyzeninkisi ise Gamze idi !...

--SON--

0 yorum: